Filipçe: 54 pacientë të shtruar me koronavirus, 4 në gjendje të rëndë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë konferencës për shtyp të ditës së sotme bëri me dije se në Klinikën e Infektologjisë ndodhen të shtruar 54 pacientë, 4 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa 20 të tjerë marrin frymë artificialisht dhe janë me maskë oksigjeni. Pjesa tjetër e pacientëve është në gjendje stabile.

Related posts

Pas Shkupit, Kumanova me më shumë të infektuar nga Kovid-19

admin

Zbulohet studimi sekret gjerman i 2012-ës për një pandemi që do vinte nga Azia

admin

Dimitrov: Historia t`i lihet historianëve, të merremi me të tashmen dhe të ardhmen

admin

Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit me aksion humanitar në Çair

admin

Shumë largime nga puna në restorantet dhe kafenetë e Ohrit dhe Strugës

admin

Inspektorët në terren! Mbyllen 22 restorante, gjoba për tregtarët për rritje të çmimeve

admin