Sondazhi i ri: Biden në epërsi ndaj Trump

Kandidati demokrat në zgjedhjet presidenciale të SHBA-së, Joe Biden, udhëheq përpara presidentit të tanishëm Donald Trump.

Sondazhi i fundit nga ABC News dhe Washington Post, tregon se Biden është përpara Trump me 49 për qind kundrejt 47 për qind që ka Trump, transmeton Telegrafi.

Kur bëhet fjalë për ekonominë, 57 për qind e të anketuarve mbështesin mënyrën se si Trump e sheh atë.

Ndërsa Trump dhe Biden janë të barabartë në përgjigjen e pyetjes se kush do të menaxhonte më mirë krizën e coronavirusit, por Biden është më i mirë për menaxhimin e përgjithshëm të shëndetit.

Sondazhi u zhvillua javën e kaluar dhe gjithashtu tregon se Biden është ende duke udhëhequr përpara homologut të tij demokrat, Bernie Sanders, në një kohë kur zgjedhjet janë ndërprerë kryesisht nga kriza e coronavirusit. 

Related posts

Astronomët konfirmojnë shpërthimin më të madh ndonjëherë të një supernove

admin

Australi, rikthehen ngjarjet sportive, koncertet dhe festivalet

admin

Pandemia, komuna në Itali ndan ditët e pazarit në bazë të gjinisë

admin

Kovid-19, ndërron jetë shoqëruesi i kryeministrit italian Conte

admin

Spanjë, më pak se 300 viktima për të dytën ditë radhazi

admin

Spanja tejkalon Italinë, e para në Evropë nga numri i të infektuarve me Covid-19

admin