Seancë e Qeverisë, shqyrtohen masa shtesë si pasojë e Covid-19

Qeveria sot do të mbajë seancë në të cilën pritet të shqyrtohen masat lidhur me gjendjen e krijuar të jashtëzakonshme në përballje me koronavirusin.

Siç mëson Alsat, në mbledhjen e sotme mes tjerash do të diskutohet për shpenzimet e rrjetit hekurudhorë në Maqedoninë e Veriut.

Në mbledhjen e sotme pritet të diskutohet edhe për mbulimin e një pjese të shpenzimeve të ndërmarrjeve publike.

Për vendimet e marra, Qeveria do të informojë përmes kumtesës pasi e njëjta të përfundojë

Related posts

Pas Shkupit, Kumanova me më shumë të infektuar nga Kovid-19

admin

Gjoba prej 5 000 eurosh për të arrestuarit në Hasanbeg

admin

Regjistrohen 22 raste të reja me Korona, numri arrinë në 241, konfirmohet vdekja e pacientes nga Struga

admin

Covid-19 në vendin tonë, asnjë rast vdekjeje gjatë 24 orëve të fundit

admin

Përplasje Mickoski-Rashkovski për karantinën shtetërore

admin

MPJ riatdheson 63 shtetas me ndihmën e Kosovës dhe Malit të Zi

admin