Rëndohet situata edhe në Greqi, shkon në 40 numri i viktimave nga COVID 19

Ka shkuar në 40 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, ndërsa numri i personave të infektuar ka shkuar në toltal 1156, shumica të regjistruar në Attica.

Nga viktimat, 31 janë burra dhe 9 janë gra, me moshe mesatare 71-vjec. Ndërkohë, 92% prej tyre vuanin edhe nga sëmundje të tjera.

69 persona janë shtruar në Njësitë e Kujdesit Intensiv, nga të cilat 77% kanë sëmundje shoqëruese.

Viktima e fundit është një burrë 54-vjeçar nga Oinoi Kastoria, i cili ndërroi jetë në një spital të Selanikut.

Qarqet pa ndonjë rast të konfirmuar sipas mediave greke zyrtarisht janë:

– Drama

– Halkidiki

– Grevena

– Thesprotia

– Korfuz

– Karditsa

– Evritania

– Etoloakarnania

– Fokis

– Korint

– Chios

Related posts

Bosnjë-Hercegovina mbetet e përçarë edhe 25 vjet pas Dejtonit

admin

Thaçi paralajmëron fundin e karrierës politike: Do t’i kthehem familjes dhe vetvetes

admin

Varhelyi: Kosova dhe Serbia të arrijnë një marrëveshje që nuk rrezikon vendet e rajonit

admin

Turqia rrit masat kunder COVID 19 ndersa numri i viktimave eshte 4

admin

Kovid-19, shkon në 23 numri i viktimave në Shqipëri

admin

Mbërrijnë nga Italia trupat e pajetë të 12 shqiptarëve të vdekur nga koronavirusi

admin