Pse statistikat në Itali janë një lajm i mirë?

Italia ka publikuar shifrat e 24 orëve të fundit sa u përket të prekurve dhe viktimave në vend për shkak të Koronavirusit.

Prej disa ditësh numri i të infektuarve të rinj nuk ka qenë shumë i lartë, ku statistikat flasin për 3800 deri në 4000 raste të reja në ditë.

Numri i vdekjeve ka qenë relativisht i lartë, por kjo nuk lidhet me lajmin e mirë për rastet pasi nuk duhet të harrojnë se janë 3906 persona që janë në gjendje kritike, pra vdekja e një pjese të madhe është e pritshme.

Autoritet Italiane u shprehën sot se janë në kulmin e epidemisë dhe nuk ka parashikime për rritje, pra në ditët në vijimi pritet që kurba të ulet.

Numri total i vdekjeve deri më tani është 10779 dhe raste aktive janë 73880

Related posts

Një tërmet i fuqishëm godet Lindjen e Largët të Rusisë, ndez alarmin për cunami – pamje që tregojnë panikun e banorëve

admin

Bruno Mars dhuron një milion dollarë për punëtorët që humbën punën gjatë periudhës së coronavirusit

admin

Mes frikës dhe kaosit nga koronavirusi ka arsye për shpresë, ja disa efekte pozitive

admin

Gjermani, propozime për heqjen e masave kufizuese

admin

Franca i bën thirrje Iranit të respektojë detyrimet bërthamore

admin

Një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë del pozitiv në testin e koronavirusit

admin