Një javë pas diagnostikimit me Covid-19, Princi Charles del nga izolimi

Princi Charles i Uellsit është në gjendje të mirë shëndetësore pasi përfundoi izolimin 7 ditor pas diagnostikimit me Covid-19.

“Clarence House ka konfirmuar sot se, pasi ishte këshilluar me mjekun e tij, Princi i Uellsit tani është jashtë izolimit,” tha një burim mbretëror për CNN.

Një periudhë e izolimit prej shtatë ditësh është në përputhje me udhëzimet qeveritare dhe mjekësore në Mbretërinë e Bashkuar.

Duka i Cornwall u diagnostikua me koronavirus javën e kaluar dhe u izolua në rezidencën e tij në Skoci.

Camilla, Dukesha e Cornwall vazhdon të izolohet sepse duhet të shohë nëse zhvillon simptoma, sipas burimit.

Related posts

Një tërmet i fuqishëm godet Lindjen e Largët të Rusisë, ndez alarmin për cunami – pamje që tregojnë panikun e banorëve

admin

Mbreti i Tajlandës në karantinë me 20 femra

admin

Së paku 23 persona janë helmuar nga alkooli gjatë një funerali në Meksikë

admin

Komiteti i Helsinkit, padi për Qullavkovën

admin

Itali, bie nën 200 numri i vikamave në 24 orët e fundit

admin

Përdori medikamentin që Trump sugjeroi kundër koronavirusit, vdes pas gjysmë ore një burrë në SHBA

admin