Legjendat e Barcelonës duartrokasin Messin me shokë për vendimin e marr për ulje të pagës

Ish yjet e Barcelonës kanë duartrokitur skuadrën aktuale që pranuan për një ulje page prej 70 për qind të pagave.  

Kjo gjë ka bërë përshtypje të madhe edhe tek ish-yjet e skuadrës.

“Jam krenar, je i shkëlqyeshëm”, ka shkuar ish-kapiteni Carles Puyol.

Carles Puyol@Carles5puyol

🙌

Orgull, sou molt grans. https://twitter.com/3gerardpique/status/1244596464036327424 …Gerard Piqué@3gerardpique13.2K2:07 PM – Mar 30, 2020Twitter Ads info and privacy1,629 people are talking about this

“Ju të gjithë jeni të shkëlqyeshëm! Urime! Shembuj, si gjithmonë,” ka shkruar Xavi Hernandez.

Barcelona’s Argentinian forward Lionel Messi (L) and Barcelona’s midfielder Xavi Hernandez stand on the pitch during the Spanish league football match Elche CF vs FC Barcelona at the Martinez Valero stadium in Elche on May 11, 2014. The game ended in a draw 0-0. AFP PHOTO/ JOSE JORDAN

“Sa e shkëlqyeshme, Leo. Bravo për të gjithë ekipin”, shkroi Samuel Eto’o. /Telegrafi/

Lionel Messi e drejtoi skuadrën e Barcelonës me një postimin në rrjetet soacile, që ishte si një deklaratë e përbashkët nga lojtarët.

Related posts

Sot, katër vite më parë u shkrua historia e futbollit kosovar

admin

Mësohet fati i Zidanit për sezonin tjetër

admin

Përmirësohet gjendja e nënës së Ronaldos, lirohet nga spitali

admin

Bajerni dhe Interi, diskutojnë për kroatin Perishiq

admin

Filloi testimi, La Liga pret së paku 30 teste pozitive?!

admin

Leklerk pranon 25 % ulje të rrogës, Fetel refuzon

admin