Kartat e identitetit dhe patentë shoferët do të dorëzohen në adresa shtëpiake

Kartat e identitetit dhe patentë shoferët prej sot do të ketë mundësi të dorëzohen në adresën shtëpiake të qytetarëve. Kjo nuk vlen edhe për pasaportat për të cilat duhet të vendoset gjurma e gishtit gjatë marrjes së dokumentit.

Ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev paralajmëroi se prej sot do të ndryshohet rregullorja që të mund të mundësohet ky shërbim.

Ai të shtunën në konferencë për shtyp informoi se janë dhënë udhëzime specifike në Departamentin për çështje administrative se si të sillen në situatë me koronavirusin gjegjësisht të respektohet distanca e duhur kur qytetarët parashtrojnë kërkesë për dokumente. Janë dhënë edhe udhëzimet specifike për dezinfektimin e pajisjeve ku qytetarëve ua marrin gjurmën e gishtit.

Related posts

Takim i tensionuar para gjykatës, Kamçev tenton ta rrahë Bokin!

admin

Ziberi takon mësuesit e Çairit, premton rrogë minimale prej 600 euro

admin

Çulev: MBP rreptësisht do veprojë ndaj përhapjes së lajmeve të rreme lidhur me koronavirusin

admin

25 raste të reja me koronavirus, numri i përgjithshëm shkon në 354

admin

Maqedonia sot ka më shume të infektuar se disa vendet me mbi 6 milion banorë

admin

Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit me aksion humanitar në Çair

admin