Ju mjegullohen syzet për shkak të bartjes së maskës? Qe si ta pengoni?

Shumica të cilët ditëve të fundit për shkak të virusit bartin maska medicinale, përballen me problemin i cili vetëm në shikim të parë bëhet i pazgjidhshëm

Në të vërtetë, vetëm pas disa momenteve pasi që të vendosin maskën, personave të cilat duhet patjetër të bartin syze për të shikuar, për shkak të frymëmarrjes u mjegullohen xhamat e syzeve, transmeton Telegrafi.

Kjo me të madhe ua vështirëson lëvizjen, madje edhe kur gjenden në rrugë duhet patjetër t’i heqin syzet dhe ta vazhdojnë rrugën me shikim të mjegulluar.

Qe se çfarë duhet të bëni?

Drejtpërdrejt para se të vendosni maskën, syzet lani me ujë në të cilin qitni një pikë sapuni të lëngët.

Shkundni nga sapuni dhe lini të thahen ose xhamat fshini me leckë të butë.

Pas këtij veprimi nuk do mjegullohen kur ta vendosni maskën. /Telegrafi/

Related posts

Sa kanë ndryshuar këta 20 të famshëm ndër vite?

admin

Sa paguhen VIP-at për një postim në instagram? Ja kush kryeson listën

admin

Arta Elezaj, e karantinuar në hotel luksoz e pishinë gjigante

admin

10 gjërat që askush s’ua thotë për martesën

admin

Puna në kopsht ndikon pozitivisht në shëndetin mendor dhe fizik

admin

Shtatzënat dhe lehonat, të rrezikuara sa personat e tjerë

admin