Halil Kastrati nesër do të ndan 1000 pako ushqimore në shumë komuna të Maqedonisë së VeriutLajm i madh!
1000 pako gati për Maqedoninë e Veriut
Nga nesër fillon shpërndarja e pakove ushqimore në shumë komuna të Maqedonisë së Veriut
Te gjitha pakot do te dhurohen ne komuna dhe komunat e bëjnë shpërndarjen neper familjet nevojtare
Komunat që do të dërgohen pakot janë:

Shkup – Çair 100 pako
Shkup – Saraj 70 pako
Shkup – Shutk 30 pako
Shkup – Studeniçan 30 pako

Kumanovë – Te Afrim Ismaili 70 pako
Kumanovë – Komuna e Likovës 140 pako
Tetove – 150 pako
Gostivar – 150 pako
Struge – 70 pako
Komuna e Dollnenit 70 pako

Aksionet do te vazhdojnë çdo ditë në të gjitha komunat ku ka nevojë.
Për detaje të tjera për aksionin në Maqedoninë e Veriut sonte në ora 20:30 do te jem live këtu në FB
Faleminderit shumë vëlla Irfan Buçi për angazhimin vullnetar për ta organizuar këtë aksion te madh në kuadër të Jetimave te Ballkanit
Bamirës Zoti kurrë mos ju humbteRelated posts

Filipçe: Të gjithë pacientët janë infektuar pas kontaktit me të sëmurë

admin

Katica Janeva paralajmëron padi ndaj Boki 13

admin

Kush po keqpërdorë mjetet e kabinave në Tetovë?

admin

Tre mijë shtëpi në Tetovë pa ujë të pijshëm, banorët të shqetësuar nga korona virusi, kërkojnë ujë sa më shpejt!

admin

MPB: Arrestohen 42 persona, nuk respektuan orën policore

admin

Pendarovski: Zgjedhjet të jenë të suksesshme, fushatë të drejtë dhe korrekte

admin