Greqi/ Shkon në 40 numri i viktimave nga koronavirusi

Ka shkuar në 40 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqinë fqinje.

Viktima e fundit ishte nga Kosturi, njëkohësisht dhe viktima e 6 që humb jetën në këtë zonë.

Viktima ka humbur jetën në spitalin e Selanikut.

Gjithsej në Greqi janë 1,061 raste me pacientë të infektuar, ku 66 prej tyre janë në gjendje kritike për jetën.

Related posts

“Korona” në Kosovë, IKSHPK kërkon ndihmën e qytetarëve për dy javët e ardhshme

admin

Koronavirusi, 160 raste në Mal të Zi

admin

Kamioni i parë me mallra serbe futet në Kosovë pas heqjes së tarifës

admin

Kosovë, shkon në 35 numri i të prekurve me koronavirus

admin

Pompeo siguron Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore: ShBA-ja mbetet partneri juaj në çdo hap të rrugës

admin

Kërcënoi presidentin e Kosovës, arrestohet një person

admin