Dortmundi rikthehet në stërvitjet për sezonin e ri

Borusia Dortmund rikthehet në stërvitje gjatë ditës së hënë, por do të jetë i kufizuar në grupe prej dy personash, pasi që respektojnë kufizimet, si rezultat i koronavirusit.

Skuadra e Dortmundit fillon me punë, për t’i mbajtur lojtarët e tyre të aftë, derisa ka ndërmarë masa për të kufizuar rrezikun e infektimit të lojtarëve dhe stafit.

Mesfushori Emre Can mezi pret që të rikthehet në punë, edhe nëse nuk do të jetë me të gjithë shokët e tij të skuadrës.

“Është e rëndësishme që të kthehemi në fushë. Dhe përball një futbollisti dhe me këto kushte të reja të kujdesi besojë se nuk do të jetë e mërzitshme,”, ka thënë për Sport1, Can, partneri i të cilit në stërvitje do të jetë Mahmoud Dahoud.

Related posts

Presidenti i UEFA-s jep afatin e fundit kur duhet të përfundojë sezoni në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës

admin

Zyrtare, Lojrat Olimpike nisin më 23 korrik 2021

admin

FAVORITËT E LEBRON: TË GJITHË NË LIVERPOOL, CR7, I ÇMENDURI ZLATAN

admin

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit: Serie A rikthehet në korrik dhe gusht

admin

Tuchel nuk pëlqehet nga yjet e PSG, gati oferta për Allegrin

admin

UFC sjell sfidën Ferguson-Gaetje më 9 maj në Floridë

admin