Vetëvritet politikani gjerman,nuk përballoi stresin e krijuar nga COVID-19

Thomas Schäfer, Ministri i Financave të landit Hesse në Gjermani ka vrarë vetën pasi nuk ka arritur të përballojë shqetësimin e krijuar mbi gjendjen ekonomike të shkaktuar nga koronavirusi, sikurse bëjnë me dije mediat.

Schäfer, 54 vjeç u gjet i pajetë pranë shinave të trenit, ndërkohë që trupi i tij qe i vështirë të identifikohej fillimisht, për shkak të dmtimeve të shumta.

Schäfer ishte anëtar i partisë së kancelares Merkel (CDU) dhe kishte qenë aktiv në politkat e landit për më shumë se 10 vjet. Në një deklaratë, guverantori Bouffier tha se Schäfer po përjetonte me shumë shqetësim dhe stress të lartë situatën e krijuar nga pandemia e COVID-19.

“Duhet të supozoj se këto shqetësime e kanë sforcuar atë. Ai me sa duket nuk pa më rrugëdalje. Ai ishte i dëshpëruar dhe na la”, tha guvernatori.

Schäfer la pas gruan dhe dy fëmijët e tij.

Related posts

Skuadra daneze do sjell më afër ndeshjet tek spektatorët

admin

Ministri francez: Nga 1 korriku do të rihapim kufijtë me vendet jashtë Shengenit

admin

Merkel: Koronavirusi, sfida më e madhe pas Luftës së Dytë Botërore

admin

Bachmann: Në tetor mund të fillojë vaksinimi kundër koronavirusit

admin

Qeveria mbyll sot baret, restorantet/ Nuk “binden” britanikët, festë dhe alkool gjithë natën – Foto

admin

Të pavërtetuara deklaratat e Trump për gjetjen e ilaçit kundër Covid-19

admin