Vdes princesha e Spanjës nga koronavirusi

Ka humbur jetën nga koronavirusi princesha e Spanjës Maria Teresa në moshën 86-vjeçare. Lajmin e hidhur e ka dhënë vetë vëllai i saj më i vogël pa dhënë asnjë detaj. Maria Teresa ka qenë princesha e familjes mbretërore Bourbon-Parma në Spanjë.

Ajo ka lindur në , Francë, në 28 korrik 1933. Anëtarët e familjes mbretërore dikur sundonin, si Mbreti i Etrurisë dhe si Duka i Parma dhe Piacenza, Guastalla dhe Lucca deri në vitin 1859.

Maria Teresa nuk kishte asnjë fëmijë.

Related posts

Pompeo siguron Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore: ShBA-ja mbetet partneri juaj në çdo hap të rrugës

admin

Fshati anglez që me karantinë shpëtoi vendin nga epidemia para 350 vitesh

admin

Në SHBA banorëve të prekur nga Koronavirusi iu vendosen paisje në këmbë, për ta ditur ku po shkojnë

admin

OKB kërkon lirimin e emigrantëve dhe refugjatëve nga burgjet

admin

Erdogan: Nëse Siri vazhdon të shkel marrëveshjen, do të paguajë çmim dhe do të ketë humbje të rënda

admin

Ja perse trupat amerikane po zbarkojn ne Gjermani

admin