Presidenti i rajonit të Lombardisë pret ekipin e mjekëve shqiptarë

“Sapo pritëm dhe falenderuam së bashku me delegacionin rajonal 10 mjekë dhe 20 infermierë të cilët arritën nga Shqipëria”, deklaroi presidenti i rajonit të Lombardisë Attilio Fontana, në një postim në rrjetin social Facebook.

“Ne po përballemi me një moment shumë të vështirë për rajonin dhe vendin tonë, dhe do kemi parasysh se ka në botë edhe kombe që po na gjenden me një ndihmë të fortë e cila në këtë moment është shumë e domosdoshme”, shtoi ai.

Kjo ndihmë do të jetë një përforcim i rëndësishëm për strukturat tona të qytetit të Breshias, që siç e dini janë më të impenjuarat në luftën ndaj COVID-19″, shtoi Fontana.

Related posts

Më në fund një lajm i mirë!/ Kompania CureVac: Vaksina del në vjeshtë!

admin

Vdes princesha e Spanjës nga koronavirusi

admin

Numri i vdekjeve nga koronavirusi tejkalon 11 mijëshin

admin

Italia miraton dekretin “Kuro-Italinë”, “injekton” 25 miliardë euro për ekonominë

admin

Veseli iu përgjigj ftesës së Thaçit për konsultime për formimin e qeverisë së re të Kosovës

admin

Kosovë, 18 të shëruar dhe 11 raste të reja me koronavirus

admin