Britani e Madhe – 209 viktima të reja për 24 orë

209 njerëz të tjerë kanë vdekur në Mbretërinë e Bashkuar brenda 24 orësh si rezultat i koronavirusit, me një numër të përgjithshëm vdekjesh prej 1,228.

Numri më i madh i viktimave është nga Anglia – 190, 10 njerëz vdiqën në Uells dhe gjashtë të tjerë në Irlandën Veriore dhe një në Skoci.

Numri i rasteve të konfirmuara të koronës së virusit tani është 19.522, raporton BBC.

Related posts

Ulen ndjeshëm kërkesat për azil në BE

admin

A është izolimi masë e nevojshme për të luftuar virusin, apo një gabim i kushtueshëm?

admin

Trump thotë se Kina mund të përballet me pasoja për përhapjen e COVID-19

admin

Sllovenia hap kufijtë midis komunave

admin

Rrjedhja e gazit në një fabrikë në Indi shkakton vdekjen e së paku tetë personave

admin

Në kohën e virusit korona, Cardi B është shtruar me urgjencë në spital

admin