Bie numri i vdekjeve në Itali, por sërish shifrat janë të frikshme

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 10779, që do të thotë janë 756 viktima në 24 orët e fundit.

Nga dita e djeshme kemi një ulje të ndjeshme të viktimave me 133, por numri është sërish i lartë.

Rastet janë shtuar me 3815 duke e çuar në 73880 numrin total të rasteve aktive. Numri i të shëruarave ka shkuar në 13030 ku ditën e sotme janë shëruar 646 dhe 3906 janë në gjendje kritike.

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 33034.

Related posts

Yjet e Volsburgut ndihmojnë me punë në supermarkete

admin

Koreja Veriore dhe Jugore shkëmbejnë zjarr përgjatë kufirit

admin

E keni parë si duket Dua në kopertinën e Elle?

admin

Sondazhi i ri: Biden në epërsi ndaj Trump

admin

Afrikano-amerikanët, ende më të varfër, më të sëmurë, më pak të arsimuar

admin

Katar, 49 mijë euro gjobë ose tre vite burg për mosmbajtje të maskës

admin