Strugë, regjistrohen dy persona me virusin korona

Në qytetin e Strugës janë regjistruar dy rastet e para të prekur nga virusi korona.

Bëhet fjalë për një çift bashkëshortor nga fshati Tatesh i Strugës, të cilët pas testeve të kryera në punktin për testim në Strugë kanë rezultuar pozitiv. Lajmin e kanë konfirmuar për TVM2 nga Spitali i Strugës, ndërsa detajet mbetet ti paraqes minsitria e shëndetësisë.

Ndërkohë në struganët të cilët kanë ardh nga vendet e prekura nga virusi korona, qëndrojnë në izolim shtëpiak, dhe kohë pas kohe kontrollohen edhe nga policia.

Ndërkohë në kuadër të amsave parandaluese për përhaljen e virusit nga komuna e Strugës paralajmërojnë se prej nesër, do të mbyllet për një kohë të pa caktuar tregu për shitblerje të gjërave të vjetra, ndërsa vazhdon edhe aksioni i dezinfektimit, të rrugëve, institucioneve lokale si dhe hapësirat publike më të frekuentuara.

Related posts

Filipçe: Partitë të respektojnë të gjitha protokollet dhe masat gjatë fushatës

admin

Sindikata e futbolistëve siguron 300 teste për klubet e futbollit

admin

163 raste të reja me Covid-19, mbi 70 në Shkup

admin

Edhe sot ora policore fillon prej orës 16:00 deri nesër në 05:00

admin

Sonte për herë të parë në një intervistë për media shqip, flet në Pressing Richard Grenell

admin

Serbia nis 4.000 tonë miell drejt Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi

admin