Shpejtim Bulliqi thotë se nuk dha dorëheqje nga Komisioni Shtetëror për Shënjimin e Kufirit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi ka deklaruar se ai nuk ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij si Kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror.

Përmes një shkrimi në Facebook ka demantuar lajmin se ishte dorëhequr nga ajo pozitë.

“Për hir të manipulimeve mediatike e politike që po bëhen ditëve të fundit nga disa media të shkruara e eksponentë politikë, ju bëj me dije juve dhe opinionin publik se unë si Kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, nuk kam dhënë asnjë dorëheqje nga kjo pozitë”.

Ai sqaron se për shkak të pozicionit të ri në Kuvendin e Kosovës ka kërkuara mendimin e Agjensisë Antikorrupsion dhe Zyrës Ligjore në Kryeministri se a mund t’i mbajë dy pozitat.

“Për shkak të pozicionit tim të ri në Kuvendin e Kosovës kam kërkuar mendimin e Agjensisë Antikorrupsion dhe Zyrës Ligjore në Kryeministri, lidhur me atë se a ka konflikt interesi për ta ushtruar këtë detyrë. Me një fjalë ne vazhdojmë punën tonë së bashku me anëtarët e tjerë të komisionit, normalisht”.

Related posts

Thaçi i thotë BE-së: Dëshmojeni që jam gabim për Lajçakun

admin

Veseli: Qeveria në ikje po e rrezikon sovranitetin e veriut të Kosovës

admin

BE 50 mln € për Shqipërinë kundër CoVid-19, reagon Rama: Zoti i shqiptarëve është i Madh

admin

“Për hir të jetës, izolohuni”, Mjeku Kalo: Ju duam, por duajeni dhe ju veten

admin

Mali i Zi aplikon orën policore

admin

Daçiq thyen sërish zotimin, falënderon Meksikën që s’e njeh Kosovën

admin