Rastet e para me koronavirus në Strugë, ashpërsohen masat

Pas tre rasteve të para pozitive me virusin Korona në dy fshatrat e Strugës, Tatesh i Epërm dhe në fshatin Veleshtë, prej të cilëve sot në mëngjes vdiq një grua në moshën 66 vjeçare, para se të transportohej në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup, autoritetet lokale njoftuan për masa më rigoroze, për të parandaluar përhapjen e infeksionit. Nga Spitali i Strugës thanë nuk kanë infektolog dhe se nga sot do të organizojnë një repart të posaçëm për pranimin e pacientëve të dyshimtë.

Related posts

Spasovski: Kriza me Koronën tregoi se institucionet funksionojnë mirë

admin

Ora policore, regjistrohen 33 shkelje brenda 24 orëve të fundit

admin

Mbi 500 paraqitje për mosrespektim të masave nga punëdhënësit

admin

Slloveni, protesta me biçikleta kundër masave kufizuese

admin

Filipçe: Është rënduar gjendja e pacientes që është në aparate për frymëmarrje

admin

Qendrat e mbyllura tregtare rinisën me punë

admin