Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe shi lokal, veçmas në pjesët jugore. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të sillet prej minus një deri gjashtë gradë, ndërsa ajo e ditës prej tre deri 13 gradë Celsius.

Në Shkup mot me vranësira të ndryshueshme dhe shi lokal. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 5 gradë, ndërsa ajo e ditës deri 11 gradë.

Të dielën dhe fillim të javës së ardhshme do të ketë stabilizim të motit me rritje të temperaturës ditore.

Related posts

Filipçe: Nesër do të bisedohet për orën policore dhe për zgjedhjet

admin

234 persona sot lëshojnë karantinën shtetërore

admin

1 Maji në kohën e pandemisë, pa muzikë e skarë

admin

Çulev: Personat e pastrehë do të akomodohen në pikën në “Momin Potok”

admin

Edhe 7 raste të reja me koronavirus, shkon në 42 numri i të infektuarve

admin

Masat e reja ekonomike, në shumë sektorë paga do të bie në minimale

admin