Filipçe: 7 persona në gjendje të rëndë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit sot, tha se në Klinikën Infektive janë hospitalizuar 41 pacientë, 7 janë në gjendje kritike, 27 janë në gjendje të mesme, kurse 7 me simptoma të lehta Edhe pacientët në Shtip janë në gjendje stabile, ndërkohë janë duke u testuar 18 persona të tjerë nga Qendra e Rehabilitimit në Shkup, ku kishte qëndruar pacienti nga Tetova që doli pozitiv dje me koronavirus.

Related posts

Arcuri: Fundi i pandemisë ende larg, mos bëni shaka

admin

Filipçe prezanton planin për kthim gradual të jetës në normalitet

admin

Filipçe: Nuk mund të parashikojmë dot se kur mund të dalim nga situata

admin

Qeveria pritet të miratojë masat ekonomike

admin

31 persona shkelin orën policore, arrestohen 19

admin

Spasovski, Osmani, Filipçe dhe Ademi në izolim shtëpiak

admin