Marota: Tregu i dobët dhe i varfër në verë

Drejtori i përgjithshëm i Interit, Bepe Marota, i pyetur nga mediet italiane shprehet se në merkaton e ardhshme do të ketë ulje të çmimeve të lojtarëve dhe tregu do të mbështetet më shumë në këmbimin e lojtarëve.

“Unë mendoj se në mënyrë të pashmangshme do të jetë një treg më i varfër, kështu që mund të ketë më shumë shkëmbime lojtarësh. Ne do të shohim një rënie të përgjithshme të çmimeve sepse problemi është global. Do të jetë e rëndësishme të jemi në gjendje të shfrytëzojmë burimet e akademive tona”, u shpreh Marota.

Related posts

Tuchel nuk pëlqehet nga yjet e PSG, gati oferta për Allegrin

admin

Rreth 6 mln dollarë do të ndahen për 800 tenistë

admin

Para 15 vitesh, Mesi shënoi golin e parë për Barcën

admin

Arteta do t’i largojë pesë lojtarë nga Arsenali, në mesin e tyre edhe Mustafin

admin

FIFA: Dakord me 5 zëvëndësimeve, por jo ndeshje me 45 minuta

admin

Nouri zgjohet nga koma, Ajaksi vazhdon ndihmën!

admin