Kërcënoi presidentin e Kosovës, arrestohet një person

Policia e Kosovës pas pranimit të një informacioni se përmes rrjeteve sociale është kërcënuar Presidenti i Republikës së Kosovës, dje zyrtarët policor në bashkëpunim me organet e drejtësisë kanë ndërmarr veprimet e menjëhershme hetimore.

Sipas njoftimit, hetuesit policor, kanë arritur të identifikojnë personin e dyshuar (K.P. 1980) dhe vendbanimin e tij, me ç‘rast kanë kontrolluar shtëpinë dhe objektet përcjellëse të cilat gjendeshin në rajonin e Mitrovicës.

“Me vendim të prokurorit kompetent personi i dyshuar pas intervistimit është dërguar në mbajtje për dyzet e tetë orë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Related posts

Javë konsultimesh, Thaçi pritet t’i ftojë në takim liderët politikë

admin

Takim i jashtëzakonshëm i liderëve të BE-së dhe PE-së për Kovid-19 dhe Ballkanin Perëndimor

admin

Kosovë, 10 pacientë në COVID-19 në gjendje të rëndë

admin

Shqipëria në karantinë nga sot deri të hënën

admin

Ndodhet në karantinë, kryeministri grek në pritje të rezultatit të testeve ndaj COVID 19

admin

​Kurti fton qytetarët: Ejani nesër në tubim paqësor, me muzikë e fjalime

admin