Karantina shtetërore zgjerohet në Shkup dhe në Kodër të Diellit

Nga të dhënat e fundit të siguruara nga Alsat, në 24 orët e fundit në karantinë si pasojë e pandemisë Covid-19 kanë hyrë edhe 42 persona,

18 prej të cilëve janë me vendim të Inspektoratit Shtetëror Sanitar të Shëndetësisë dhe 24 me deklaratë personale, deri sa numri i përgjithshëm i personave në vetizolim është rreth 10.000.

Mësohet se institucionet shtetërore do të zgjerojnë rrjetet e hoteleve që do organizojnë karantine shtetërore, respektivisht në Shkup dhe në Kodrën e Diellit në Tetovë, ndërsa për gjatë 24 orëve të fundit në karantine shtetërore futen edhe 89 qytetarë. 

Related posts

Pendarovski: Vetizolimi është preventiva më e mirë ndaj Covid-19

admin

Dimitrov: Nuk është e vërtetë që MPJ ka shpenzuar 24 mijë euro për udhëtime jashtë

admin

Vazhdon të shkelet ora policore, arrestohen 122 persona

admin

MPB: Regjistrohen 633 shkelje të masave mbrojtëse, izolohen 336 persona

admin

Aeroportet mbeten të mbyllura, hotelet hapen nga e hëna

admin

Filipçe: Kemi kryer 4 506 testime, 389 vetëm sot

admin