Intensitet i lartë në pikat për testet e koronës, punkti në Çair të hënën do të nis me punë

Pika e kontrollit në Aerodrom punon me kapacitet të plotë. Qytetarët presin në rend që të testohen. Mjekët dhe infermierët, epidemiologët nga Qendra e Shëndetit Publik të marrin mostra dhe më pas i dërgojnë në Institutin e Shëndetit Publik. Nga e hëna deri dje, 108 qytetarë kanë kryer testimin e koronavirusit në këtë pikë kontrolli. 47 persona u testuan në pikën e kontrollit në Hasanbeg. Pika e kontrollit në Çair do të fillojë të funksionojë javën tjetër. Ekipi i Alsat regjistroi një atmosferë të këtillë. Qytetarët i kryejnë me shpejtësi nevojat e tyre të përditshme, për të respektuar orën policore që fillon në orën 21:00.

Related posts

Moti me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 27 gradë

admin

Telekomi i Maqedonisë: Të qëndrojmë të lidhur nga shtëpia, me internet fiks dyfish më shumë,mbi 50 TV kanale dhe 10 GB internet celular për të gjithë!

admin

Nuhiu: Lëndët për shkeljen e orës policore, në procedurë

admin

Ganiu: Gjithandej po dezinfektohet, sepse kjo ka rëndësi për shëndetin sot!

admin

Rrëshqet nga binarët treni i relacionit Gjevgjeli-Trubarevë, nuk ka të lënduar

admin

Arrestohen dy persona në kufirin Maqedoni – Kosovë

admin