Edhe Kryeministri britanik i infektuar me koronavirus

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson me anë të një video incizimi të postuar në rrjetin social Twitter, ka njoftuar se pas testimeve ka dalur pozitiv me koronavirus.

Kryeministri britanik ka shkruar se pas testimit është vetizoluar dhe do të drejtojë qeverinë në formë digjitale.

“Përgjatë 24 orëve të fundit kam pasur simptoma të lehta dhe jam testuar pozitiv me koronavirus. Tani jam në vetizolim, por do të vazhdojë të drejtoj qeverinë me anë të video-konferencës perderisa e luftojmë virusin. Bashkë do t’a mundim këtë”, ka thënë kryeministri britanik./GazetaExpress/

Boris Johnson #StayHomeSaveLives@BorisJohnson

Over the last 24 hours I have developed mild symptoms and tested positive for coronavirus.

I am now self-isolating, but I will continue to lead the government’s response via video-conference as we fight this virus.

Together we will beat this. #StayHomeSaveLives119K12:15 PM – Mar 27, 2020Twitter Ads info and privacy83K people are talking about this

Related posts

Covid-19, jep dorëheqje shkencëtari kryesor i BE-së

admin

Zvicër: Kush shkurton flokë “në të zezë”, rrezikon deri në 3 vjet burg

admin

Pentagoni pret 90 ditë krizë në SHBA dhe kaos politik në disa vende

admin

Lufthansa nga qershori do të rinis fluturimet në 130 destinacione

admin

Mbi 1,7 milion raste me COVID-19 në mbarë botën

admin

Spanja propozon fond të përbashkët prej 1.5 trilionë eurove për rimëkëmbje ekonomike

admin