Viktima e dytë nga koronavirusi në Kroaci

Një 74-vjeçar nga Zagrebi ka vdekur në Klinikën e Sëmundjeve Infektive, i cili ka qenë në respirator ditët e fundit për shkak të koronavirusit.

Drejtoresha e spitalit Alemka Markotiq tha sot në një konferencë për shtyp se një nga pacientët e saj me frymëmarrje ishte në gjendje kritike.

Kjo është viktima e dytë e koronavirusit në Kroaci, ku deri më tash gjithsej 481 njerëz janë sëmurë dhe 22 janë shëruar.

Related posts

Kovid-19, ndërron jetë shoqëruesi i kryeministrit italian Conte

admin

Spanjë, më pak se 300 viktima për të dytën ditë radhazi

admin

Trump beson se deri në fund të vitit SHBA-ja do ta ketë vaksinën për Kovid-19

admin

BE-ja do të ndihmoj në zgjidhjen e kontestit mes Shkupit dhe Sofjes

admin

Trump e bën të qartë, Meghan dhe Harry duhet të paguajnë për sigurinë e tyre në SHBA

admin

Arrihet armëpushim në Jemen për shkak të Covid-19

admin