Pompeo siguron Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore: ShBA-ja mbetet partneri juaj në çdo hap të rrugës

Sekretarit të Shtetit, Mike Pompeo përmes në postimi në Twiter ka përshëndetur vendimin e BE-së për hapjen e negociatave për pranimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore.

Po ashtu Pompeo ka siguruar këto dy vende se ShBA-ja do të mbeten partneri i tyre në çdo hap të rrugës.

“Ne mirëpresim vendimin për të hapur negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtetet e Bashkuara do të mbeten partneri juaj në çdo hap të rrugës”, shkruan Pompeo në llogarinë e tij në Twiter.

Related posts

MPJ-ja gjermane rekomandon që mos të udhëtohet deri në mes të qershorit

admin

Avioni më i madh i ngarkesave në botë dërgon furnizime mjekësore në Poloni

admin

Shënohen 29 raste të reja në Shqipëri, 333 raste në total

admin

Vazhdojnë protestat masive anti-qeveritare në Rusi

admin

Bill Gates: Mbyllni gjithçka për 10 javë, nëse duam ta mundim coronavirusin – ajo që po bëhet tani është katastrofë

admin

Netanyahu karantinohet sërish

admin