Nuhiu: Deri më tani orën policore nuk e kanë respektuar 301 qytetarë

Zv.ministri i Brendshëm Agim Nuhiu, thotë se deri tani 301 qytetarë nuk kanë respektuar masën orë policore, prej të cilëve 60 raste janë regjistruar vetëm në 24 orët e fundit. 11 prej tyre janë minoren, ndërsa 6 të moshës mbi 60 vjeçare. Sipas tij numri më I madh I shkeljeve është regjistruar në kryeqytet, duke pasur parasysh se Shkupi ka edhe më shumë banorë se qytetet tjera. Megjithatë raste të mosrespektimit të orës policore ka edhe në Manastir, Strumicë, Veles, Prilep.

Related posts

Qeveria vendos të mbyllet aeroporti Shkupit dhe të gjitha pikat kufitare

admin

Shqiptari nga Maqedonia që jeton në Gjenevë zbuloi kamerën që detekton njerzit e prekur nga Korona

admin

Shekerinska për vizitë në kazermën e Kumanovës

admin

Tetovë, numri i të infektuarve mbërrin në 17

admin

Komisioni rekomandon që gjatë zgjedhjeve të zgjatet orari i votimit

admin

Me ne fund Kasami pranon te arriturat e BDI-se

admin