Ne Kroaci 9 raste te reja me virus shkon ne 442 numri i pergjithshem

Në Kroaci, sipas të dhënave të fundit, janë konfirmuar 442 raste të infeksionit koronavirus, dhe epidemiologët thonë se jemi në një trajektore në rritje dhe ai numër do të rritet. 22 persona u shëruan, dhe kjo do të konfirmohet zyrtarisht në një konferencë për shtyp në orën 9:00, e cila do të paraqesë numra të rinj të çështjeve.

“Këto shifra na japin shpresë se kurba jonë do të tërhiqet më shumë se e drejtë”, tha shefi i CESP Capak dje.

Ministri Beros tha mbrëmë se kishte 495 punëtorë shëndetësorë në izolim në këtë moment, duke argumentuar se funksionimi i sistemit shëndetësor nuk ishte rrezikuar në këtë kohë.

Related posts

Thaçi: Bashkimi i shqiptarëve në Luginë dha rezultat

admin

​Mbahet takimi koordinues për “Pakon për Rimëkëmbje Ekonomike”

admin

Covid-19 në Kosovë, Raka: Mbyllja e sërishme është opsion real

admin

Të burgosurat në Lipjan fillojnë prodhimin e maskave kirurgjikale

admin

Deklarata e plotë e Presidentit kundër vendimit të Albin Kurtit

admin

Të shtunën votohet Qeveria Hoti

admin