Kusari-Lila: Ndodhi maskarada politike në mes të luftës me pandeminë

Kryetarja e Alternativës, njëherit deputetja nga radhët e GP të VV-së, Mimoza Kusari-Lila tha se dje ndodhi maskarada politike në mes të krizës dhe luftës me pandeminë globale.

Ajo tha se ashtu sikur e prezantoi në fjalimin e saj dje, sot Kosova u zgjua me lajmin për rrëzimin e Qeverisë në mes të pandemisë, në të gjitha mediat botërore.

“Jam e sigurt se historia do të gjykojë ata që e sollën këtë ditë, por gjithashtu kurrë më e sigurt nuk kam qenë se energjia dhe gatishmëria jonë për të vazhduar betejën për Kosovën shtet i zhvilluar dhe shtet i së drejtës nuk ka qenë më e madhe. Dje ishte vetëm një betejë në numrin e gjatë të tyre që duhet të bëjmë për vendin tonë. Do të kemi edhe shumë tjera me fitore për Kosovën dhe njerëzit e saj”, shkroi Kusari-Lila.

Related posts

Thaçi: Bashkimi i shqiptarëve në Luginë dha rezultat

admin

Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, pozitiv me CoVid-19

admin

Daut Haradinaj: Jam i sigurte që do t’ia marrim mandatin Albin Kurtit

admin

Për tre muaj u braktisen 8 fëmijë në Kosovë

admin

E TURPSHME: FALLANGAT E ALBIN KURTIT LINÇOJNË E MASHTROJNË NJERËZIT NË RRJETE SOCIALE

admin

Hoti: Rakiqi nuk e hoqi flamurin e Kosovës

admin