Koronavirusi, 100 të vdekur në Nju Jork për 24 orë

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në shtetin e Nju Jorkut, epiqendra e epidemisë së COVID-19 në SHBA, është rritur ndjeshëm në 24-orëshin e fundit, me 100 vdekje të tjera.

Që nga fillimi i epidemisë, janë të regjistruar 385 viktima”, tha sot guvernatori i shtetit të NJu Jorkut, Andrew Cuomo.

Që nga e enjtja në mëngjes, shteti me afro 20 milionë banorë regjistroi më shumë se 37 000 raste të konfirmuara të pandemisë.

Numri i vdekjeve në SHBA e tejkaloi pragun 1 000 të mërkurën në mbrëmje.

Related posts

Universiteti i Oksfordit fillon provat klinike për vaksinë kundër koronavirusit

admin

Trump: Së shpejti urdhër për të mbrojtur monumentet

admin

A do ta ndalojë rritja e temperaturave pandeminë COVID-19?

admin

SHBA, mbi gjysmë milionë raste me COVID-19

admin

Covid-19 në Spanjë, policët ndalojnë dhe duartrokasin para spitalit

admin

Turqia kapërcen pragun e 100 viktimave në 24-orëshin e fundit nga Kovid-19

admin