Jo vetëm “bukuri vrastare”, por edhe një shpirt të madh, Kylie Jenner dhuron 1 milion dollar për spitalet

Kylie Jenner, ka tërhequr së fundmi vëmendjen e ndjekësve në rrjetet sociale, falë fotove, super bombastike, që vijnë nga karantina. Mirëpo Kylie, llogarit një pasuri mbi 1 biliardë dollar, falë linjës së saj të njohur “Kylie Cosmetics”.

E prekur nga situata e koronavirusit, bukuroshja 22 vjeçare ka vendosur të dhurojë 1 milionë dollar për rrjetet spitalore, të cilët janë shprehur se do ta shpenzojnë  këtë shumë për të blerë maska dhe mjete mbrojtëse.

“Unë kisha një dëshirë të madhe, që të mblidheshin maska mbrojtëse për punonjësit tanë të guximshëm të kujdesit mjekësorë dhe ëndrra ime u realizua”, u shpreh një doktoreshë.

Related posts

69 psikologë në shërbim të qytetarëve

admin

Avril Lavigne publikon këngë për nder të personave që po luftojnë pandeminë

admin

Vaj Ulliri Me Erëza Në Kushtet e Shtëpisë – Kombinim i Shijshëm Plot Shëndet

admin

Loredana dhe Tuna realizojnë sfidën më të fundit të TikTok

admin

Ledri Vula dhe Sara Hoxha nuk fshihen më/foto

admin

Ky është fustani më i famshëm për momentin në Instagram

admin