Haziri thumbon Abazin: Oportunistët politikë, po mundohen të mbulojnë veten nën çadren e Albin Kurtit

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka komentuar lincimin që sipas LDK po u bëhet atyre përmes rrjeteve sociale dhe deklaratat e akuzat që po bëhen në adresë të kësaj partie.

Haziri ka thënë se LDK nuk e ka në kulturën e saj të bëjë lincime publike apo të largojë njerëz nga përmes dritareve.

Ai duke i quajtur oportunistë politike e e njerëz që kanë ndërruar shumë parti thotë se këta po mundohen të mbulojnë veten nën cadrën e lidershipit të Albin Kurtit.

“LDK nuk e ka në kulturën e saj çeljen e dyerve, largimin e njerëzve përmes dritareve, linçimin e njerëzve përmes rrjeteve sociale, pushkatimin e njerëzve me deklarata e komunikata të masdarkës e me metoda denigruese. Opurtonistët politikë, që dje kanë dalë në foltore, njerëzit që kanë ndërruar shumë parti, mundohen me e fshi pluhnin e harresës tek njerezit e Kosovës, duke dashur që ta mbulojnë vetën nën çadrën lidershipit të Albin Kurtit:, shkruan ai.

Haziri thotë se nuk po I kupton ata të cilët po këkrojnë azil politik te Albin Kurti.

“Këta po i kuptoj, por nuk po i kuptoj do tjerë që po lypin azil politik te Albin Kurti. Kushdo që rritet nën hije, nuk e ka kualitetin e dritës!”, shkruan Haziri./Gazeta inFokus/

Related posts

Veseli iu përgjigj ftesës së Thaçit për konsultime për formimin e qeverisë së re të Kosovës

admin

Thaçi fton në takim të përbashkët liderët e partive

admin

Anita Haradinaj u bën thirrje të qëndroni në shtëpi: Ta injorojmë politikën, vetëm njëherë në jetë të merremi me shëndetin tonë

admin

Virusi korona, shënon rritje numri i të infektuarve në rajon

admin

Hoti: Nuk shkoj në Uashington për të diskutuar për shkëmbim territoresh e korrigjim kufijsh

admin

Thaçi: Kosova është gati për dialog me Serbinë

admin