Filipçe: Të sillemi me përgjegjësi dhe pa panik

Qytetarët të zbatojnë komunikim përmes telefonit dhe postës elektronike me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet profesionale nga mjekët amë për ruajtjen e shëndetit dhe për mjekim të drejtë, apelon ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

“Mos blini ilaçe pa nevojë, gjegjësisht mos bëni rezerva të panevojshme në shtëpitë tuaja, ilaçe me recetë në barrë të Fondit për sigurim shëndetësorë ka në sasi të mjaftueshme në qarkullim të miratuar nga Agjencia për ilaçe dhe pajisje mjekësore. Të sillemi të gjithë me përgjegjësi dhe pa panik me çka do ta mbrojmë sistemin tonë shëndetësorë dhe me këtë edhe të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut”, thekson Filipçe në profilin e tij në Facebook.

Related posts

Mickoski: Zaev dhe BDI i mundësuan biznesmenit DAKA të ndërtojë në Tetovë banesa në vlerë prej 200 milion euro

admin

FMN ndan 175.2 milion euro për Maqedoninë e Veriut

admin

Këshilli i Sigurisë mblidhet në Vilën presidenciale “Vodno”

admin

Covid-19, Austria ofron trajtimin e rasteve urgjente nga Maqedonia e Veriut

admin

Shkup, policia kap hajdutin gjatë orës policore

admin

Koronavirusi, mblidhet Këshilli i Sigurisë

admin