BE sot rikonfirmon vendimin për fillimin e bisedimeve me Maqedoninë dhe Shqipërinë

Krerët e shteteve ose qeveritë e Bashkimit Evropian do të duhet të riafirmojnë qëndrimin e ministrave të jashtëm të BE-së, të cilët miratuan fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Ata gjithashtu do të ritheksojnë angazhimin e tyre për “Përforcimin e procesit të zgjerimit” dhe “Perspektivën e besueshme të BE-së për Ballkanin Perëndimor”, metodologji e re e proceseve që çojnë rajonin drejt Bashkimit Evropian.

Related posts

Rikthehet transporti urban në Tetovë dhe komunat përreth

admin

Mustafa-Lajçak: Dialogu me Serbinë të fillojë shpejt dhe të rezultojë me njohje reciproke

admin

Flamuri i Maqedonisë së Veriut ngritët para selisë së NATO-s

admin

Mosrespektimi i orës policore, arrestohen 57 persona

admin

Halk Bank do ta zëvendësojë Eurostandard

admin

Qytetarët të cilët do të arrijnë në vendkalimet kufitare do të transportohen deri tek karantinat shtetërore çdo ditë në ora 10:00 dhe ora 20:00

admin