Zaev: Opozita nuk iu gëzua datës për negociata me BE-në

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev sot u shpreh se kjo gjeneratë duhet të ndjehet krenare sepse arriti që vendin ta anëtarësoj në NATO dhe të merr datë për fillim të negociatave. Kjo sipas tij nuk ishte e lehtë sepse siç u shpreh ai, gjithë kësaj i paraprinë vendime shumë të guximshme.

“Kemi marrë urime nga të gjithë, nga funksionarë të lartë, nga partnerët e koalicionit, nga partitë tjera politike por jo edhe nga opozita. Do të ishte mirë që t’iu urojnë qytetarëve. Është mirë që t’i bëjnë thirrje qytetarëve që edhe ata të gëzohen”, deklaroi Zoran Zaev, kryetar i LSDM-së.

Related posts

Nga sonte orë policore, s’ka lëvizje nga 21:00-06:00

admin

Maqedoni, sot përsëri orë policore prej orës 16:00 deri në orën 5 të mëngjesit

admin

Ndërron jetë edhe një paciente, 5 të tjerë lëshohen në kurim shtëpiak

admin

Filipçe: Nuk mund të parashikojmë dot se kur mund të dalim nga situata

admin

Filipçe: Mosrespektimi i masave na ka sjellë në këtë situatë

admin

Qeveria s’ka vendim për pagat e nëpunësve shtetëror

admin