Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm.

Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj

Së fundi ishte pjesë e serialit Cka ka shpija”. Ajo ndërroi jetë vetëm pak minuta më parë në Mjekimin intenziv – QKUK.

Related posts

“Shpërthen” Baton Haxhiu: Vetëvendosje po sillet sikur e ka “Bombën Atomike”. Krahët e fuqisë politike ia dha AAK e Nisma

admin

Bëhen 22-vjet nga Epopeja e Dukagjinit

admin

Vdes një vajzë në Prishtinë, dyshohet se ra nga një ndërtesë

admin

​Meta pret Thaçin: Dialogu të garantojë njohje reciproke dhe të ardhmen evropiane

admin

Presidenti i klubit të njohur kosovar: LDK më e keqe se coronavirusi!

admin

Pas propozimit për aktakuzë nga Specialja, reagon Thaçi

admin