Tregon Albin Kurti: Thaçi më tha hiqe taksën shkojmë bashkë në Uashington

Albin Kurti, kryeministri i Kosovës ka thënë që tentimi për rrëzimin e Qeverisë ka të bëj me një marrëveshje të gatshme me Serbinë.

Madje këtë e lidhe edhe me atë se çka i ka thënë Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës në takim Albin Kurtit, shkruan gazeta inFokus.

Nuk ka të bëj as me ministrin as trupat e ShBA-ve, por për marrëveshjen e gatshmë për shkëmbim territorial mes Kosovës me Serbinë, ky Pazar presidencial e kërkon rrëzimin e Qeverisë se nuk bëhet, ka marrë fund kjo punë, provoi ta shpallë gjendjen e jashtëzakonshme, pse nuk e shpalli, nuk ka marrëveshje as në shpi të bardhë, as të gjelbër as të kuqe, prandaj motori është të largohet Qeveria e të hapet rruga shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme. Dy orë e takova Presidentin e nuk u morëm vesh pasi tri herë ma përsëriti heqë taksën shkojmë bashkë në Uashington e e bëjmë marrëveshjen, shkojmë bashkë e heqim qafe Serbinë, nuk është ideja me heq tarifën për me fillu negociatat.

Related posts

Krasniqi: Kjo ka qenë Qeveria me e paaftë e Kosovës

admin

Zaharieva: Bullgaria nuk e konteston të drejtën e vetëvendosjes së RMV-së, por kërkon njohjen e të vërtetës historike

admin

Qëndrimet ndaj Kosovës në Këshillin e Sigurimit mbeten ato që kanë qenë

admin

Shënohet viktima e katërt nga koronavirusi në Shqipëri

admin

Dy raste të reja me virusin Covid-19 në Kosovë, numri i të infektuarve shkon në 33

admin

Vajza e Lutfi Hazirit, Lotina shfaqet pa sytjena dhe ekspozon gjoksin

admin