Thaçi nga QKUK apel qytetarëve: Rrini në shtëpi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar një vizite në Shërbimin Klinik dhe Spitalor të Kosovës ku u takua me drejtorin Basri Sejdiu si dhe kreun e IKSHP’së, Naser Ramadanin, raporton Express.

Nga ambientet e QKUK’së, Thaçi, apeloi tek qytetaret që të qëndrojnë në shtëpi gjatë këtyre ditëve si dhe ti dëgjojnë rekomandimet e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik.

“Dëshirojë të dërgojë edhe sot mesazhin qytetarëve që të tregojnë kujdes maksimal, solidaritet të ndërsjellë për qetësi dhe përmbajtje. Jam i bindur që së bashku do ta kalojmë edhe këtë vështirësi. Dëgjoni dhe rekomandimet e IKSHP’së. Rrini në shtëpi. Duke qëndruar në shtëpi, ju e ndaloni përhapjen e këitj virusi”, ka deklaruar Thaçi.

Ndërkohë, drejtori i SHSKUK’së, Basri Sejdiu, deklaroi se mantel bardhët janë të furnizuar mirë me pajisje mjekësore për mbrojtje nga Covid-19. Tha se QKUK ka mjaftë shtretër në dispozicion për pranimin e pacientëve që preken nga koronavirusi.

Related posts

“Çartet” Vjosa Osmani: Ia ngrit zërin Daut Haradinajt

admin

Këshilltari i Kurtit paralajmëron padi për shpifje ndaj Ramush Haradinajt

admin

Bekë Berisha: Glauk Konjufcën e kish çu ShIK në AAK, e tani shkoi në LVV

admin

Kurti: Zgjedhjet të mbahen pasi të mbarojë pandemia

admin

Thaçi: Barrierat për dialog janë hequr nga Kosovë, Serbia s’ka pretekst për vonesa

admin

Kur do mbarojë kjo situatë? Rama përgjigjet me fjalët e profetit Muhamed!

admin