Sot qeveria mori masa për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve për ditën e shtunë dhe të diel, ja nga sa ora ndalohet lëvizja

Sot qeveria mori masa për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë periudhës së fundjavës.

⛔

Ndalohet lëvizja e qytetarëve ditën e Shtunë dhe të Diel prej orës 16.00 deri ora 05.00 me përforcim të prezencës policore me qëllim të ndalimit të grupimit të banorëve në grupe me të mëdha se 5 persona.

▶️

Nga kjo ndalesë gjatë periudhës së fundjavës përjashtohen bujqit dhe blektorët.

▶️

Masat që janë ndermarrë më parë do të vazhdojnë të vlejnë.

▶️

Gjithashtu sot u prezentuan karakteristikat teknike të spitalit teknik të Armatës së RMV-së, i cili do të jetë në dispozicion të Ministrisë së Shëndetësisë.

Related posts

Tetovë, 16 të infektuar me virusin Korona

admin

Zgjedhjet në BFI, reagon ASH-ja e Selës. BDI largë duartë nga BFI-ja

admin

Spasovski: Kriza me Koronën tregoi se institucionet funksionojnë mirë

admin

“Covid-19” , aktivitete për vënien në funksion të sa më shumë shtretërve spitalorë

admin

Çulev: MBP rreptësisht do veprojë ndaj përhapjes së lajmeve të rreme lidhur me koronavirusin

admin

53 raste të reja dhe 5 të vdekur në 24 orët e fundit

admin