Serbi, shënohet viktima e katërt nga koronavirusi

Ministri serb i Shëndetësisë, Zllatibor Lonçar sot deklaroi se një grua 65-vjeçare nga Nishi ka ndërruar jetë nga pasojat nga virusi korona.

Ai shtoi se ajo është viktima e katërt nga Kovid-19 në Serbi.

“Ajo ishte diabetike dhe ishte në respirator prej 21 marsit. Mjekët bënë gjithçka, por nuk arritën t’i ndihmojnë”, theksoi Lonçar.

Ai edhe një herë iu bëri thirrje qytetarëve që të rrinë në shtëpitë e tyre.

Lonçar theksoi edhe se deri më tani në respiratorë janë 21 persona, ndërsa dy foshnjat e infektuara janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Related posts

Këta do të jenë ministrat e Nismës në Qeverinë Hoti

admin

“KURTI DO TË NA BJERË NË DY GJUNJË MUA E DAUTIT”

admin

Molliqaj: Kurtit i kaloi koha

admin

Me mua Kryeminister nuk ka marreveshje per shkembim territoresh as në Shtëpi te Bardhë, as te Kuqe e as te Gjelber!

admin

Ndryshon sërish orari i lëvizjes së njerëzve, Rama: 5 deri 13:00, të dielën askush në rrugë

admin

ALBIN KURTI EMËRON NË BORDIN E QKUK-SË NJERIUN E AFËRT TË TIJ DHE TË ARBEN VITISË

admin