Qytetarët sonte nga ballkonet do të ndezin qirinj për nderë të Leze Qenës

Është ndër nga jeta aktorja e njohur kosovare, Leze Qena.

eze Qena ka lënë pas një trashëgimi të pasur artistike, ndërsa veprat e saj do të kujtohen për breza me radhë.

Ajo ka vdekur rreth orës 9:50 në kujdesin intenziv në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës

ajmi për vdekjen e Lezes ka tronditur mbarë opinionin, ndërsa shumë prej personazheve publike kanë shkruar telegrame ngushëllimi për familjen Qena, shkruan lajmi.

Sonte në orën 20:00 nga ballkonet e banesave, qytetarët do të ndezin qirinj në nder të Leze Qenës.

“Unë do të ndez një qiri në ballkonin e banesës sime! Bashkohu edhe ti! Sonte prej orës 20:00. Pusho në paqe, Leze”, thuhet në njoftim.

Related posts

Kosovë, Vetëvendosje kërkon interpelancë mbi heqjen e reciprocitetit ndaj Serbisë

admin

Vazhdon rënia e rasteve të reja me koronavirus në Kosovë, sot janë regjistruar vetëm 17

admin

Greqia goditet nga një tërmet i fuqishëm prej 6.0 shkallësh

admin

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dhënë mirënjohje kryeinfermieres Sevdie Kryeziu.

admin

Shkon në 52 numri i të shëruarave nga koronavirusi në Shqipëri

admin

Kosovë, 4 raste të reja me koronavirus dhe 22 të shëruar

admin