Prishtinë, ende s’fillon seanca për shkak të kontrollit për koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjfuca dhe ministrja e Ekonomisë, Rozeta Hajdari kanë hyrë brenda objektit të Kuvendit të Kosovës.

Në Kuvendin e Kosovës tashmë kanë hyrë edhe dy prej liderëve opozitarë, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i Nismës, Fatmir Limaj.

Seanca plenare për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti nuk ka nisur në orën 11:00 siç është paraparë.

KosovaPress mëson se këto vonesa po bëhet për shkak të kontrollit dhe masave preventive ndaj secilit deputetë për shkak të pandemisë COVID 19.

Related posts

Realizohet fluturimi i parë në Aeroportin e Prishtinës pas 3 muaj ndërprerje

admin

OSMANI: NË KËTË DITË TË RËNDË, LUTEMI PËR MIQTË KROAT

admin

OLLURI: QEVERIA KURTI PO I FAVORIZON DOSTAT E HAKI ABAZIT

admin

MUSTAFA MBËRRIN NË KUVEND, NIS TAKIMIN ME PRESIDENTIN THAÇI

admin

Nëse ju largojnë nga puna, ja sa muaj do t’iu paguaj Qeveria e Kosovës

admin

Maliqi: Me këto vendime i bie që Kurti po bën grushtet bolshevik

admin