Prishtinë, ende s’fillon seanca për shkak të kontrollit për koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjfuca dhe ministrja e Ekonomisë, Rozeta Hajdari kanë hyrë brenda objektit të Kuvendit të Kosovës.

Në Kuvendin e Kosovës tashmë kanë hyrë edhe dy prej liderëve opozitarë, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i Nismës, Fatmir Limaj.

Seanca plenare për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti nuk ka nisur në orën 11:00 siç është paraparë.

KosovaPress mëson se këto vonesa po bëhet për shkak të kontrollit dhe masave preventive ndaj secilit deputetë për shkak të pandemisë COVID 19.

Related posts

Nëse ju largojnë nga puna, ja sa muaj do t’iu paguaj Qeveria e Kosovës

admin

Shkon në 11 numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri, 223 të prekur

admin

Deputetja e PDK-së: Kurti, Vitia dhe Sveçla duhet të japin përgjegjësi për vdekjen tragjike të 26 vjeçarit

admin

Këshilltari i Thaçit: Kurti u prish me Amerikën për Borrellin

admin

4 skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti

admin

Hoti: Jemi pajtuar për Qeverinë e re, votimi është çështje ditësh

admin