Presidenti i klubit të njohur kosovar: LDK më e keqe se coronavirusi!

Po vazhdon të zhvillohet seanca e Kuvendit të Kosovës, ku pritet të rrëzohet qeveria e drejtuar nga Albin Kurti.

Lidhja Demokratike e Kosovës ka prezantuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti.

Shumë qytetarë nuk janë pajtuar me këtë veprim nga ana e LDK-së.

Kundër kësaj ka dalur edhe presidenti i klubit të KEK-ut, Besnik Mjeku.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, Mjeku ka shkruar:

“Kurgjë s’është korona, çka është LDK, ky është taman virus”.

Related posts

‘Jetimat e Ballkanit’ ndihmojnë 50 familje në Klinë me gjëra ushqimore dhe higjienike

admin

Dy raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 63 numri i të prekurve

admin

MUSLIU: QEVERIA PO I FSHEH RASTET ME KORONAVIRUS, SEANCA DUHET TË MBAHET

admin

Të shtunën Greqia hap plazhet, këto janë rregullat e reja

admin

Pacolli përplaset keq me BE’në: Kosovës as viza as ndihma, Serbisë 7.5 milionë euro

admin

​Serbia me 24 orë ndalesë të lëvizjes nëse qytetarët shkelin masat kundër COVID-19

admin