Një tërmet i fuqishëm godet Lindjen e Largët të Rusisë, ndez alarmin për cunami – pamje që tregojnë panikun e banorëve

Një tërmet me një magnitudë prej 7.2 ka goditur rajonin e Lindjes së Largët të Rusisë, duke goditur Ishujt Kuril dhe duke shkaktuar një paralajmërim për cunami për rajonin me popullsi të paktë.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, tërmeti u ndje në të gjithë rajonin të mërkurën pasdite (sipas kohës lokale), me një thellësi prej 56.7 kilometra. Ende nuk ka raportime për dëme apo viktima.

Vendasit e tmerruar kanë shpërndarë pamjet në mediat sociale, disa duke thënë se “asnjëherë nuk kam ndier diçka të tillë”

Një dëshmitare tjetër tha që ajo kurrë nuk ka provuar diçka si dridhja e së Mërkurës gjatë 15 viteve që ajo ka jetuar në rajonin e prirur nga tërmeti. /Telegrafi/

Related posts

Shqiptari nga Maqedonia që jeton në Gjenevë zbuloi kamerën që detekton njerzit e prekur nga Korona

admin

Maas: Koronavirusi do të dominojë presidencën gjermane të BE-së

admin

Francë, 306 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19

admin

2 muaj pas ndarjes nga jeta, del në dritë surpriza e Kobe Bryant për të gjithë fansat

admin

Britani,​18-vjeçari vdes nga koronavirusi

admin

OBSH: Lehtësimi i bllokimit nuk nënkupton fundin e pandemisë

admin