“Mos bërtit a more vesh”, Vjosa Osmani përplaset me deputetin e LDK-së

Kanë shpërthyer përplasjet mes kryeparlamentares Vjosa Osmani dhe deputetëve, të cilët donin replikë pas fjalës së Kryeministrit Albin Kurti.

Kryeministrit, në seancën ku pritet të votohet për shkarkimin e tij, i kanë replikuar deputetët e LDK’së dhe AAK’së pas fjalës së tij.

Dikush nga ta më tej deshi të merrte prapë fjalën, e Osmani tha se s’mund t’ia jap një minut sepse po e repsekton rregullorën e Kuvendit.

“Mos bërtit deputet. Mu askush s’ka nevojë me më tregu cka me bo, a morëm vesh”, tha Osmani, duke bërtitur.

Related posts

Shqipëri, regjistrohen dy tërmete

admin

Një person hidhet nga ndërtesa e konvikteve në Prishtinë

admin

​Kuvendi ende nuk i ka dërguar njoftim zyrtar presidentit për mocionin

admin

Shpend Ahmeti ka një pyetje për deputetët

admin

James Hooper i bie shuplakë Kurtit

admin

‘Duhet të durojmë edhe gjashtë muaj’, çfarë po paralajmëron ministri italian i Shëndetësisë

admin