Me mua Kryeminister nuk ka marreveshje per shkembim territoresh as në Shtëpi te Bardhë, as te Kuqe e as te Gjelber!

Kryeminitri Albin Kurti po thotë që tentimi për të rrëzuar Qeverinë e Kosovës është që të bëhet shkëmbimi territorial, shkruan gazeta inFokus.

Madje, tha që kjo edhe u tentua, por që e ndali Qeveria, pasi pa të nuk bëhet, shkruan gazeta inFokus.

“Me mua Kryeminister nuk ka marreveshje per shkembim territoresh as në Shtëpi te Bardhë, as te Kuqe e as te Gjelber!”, ka thënë Kurti. Albin Kurti madje ka paralajmëruar se edhe tentimi për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme është që të derdhet gjak në veri të Mitrovicës e pastaj të thuhet se nuk mund të kontrollohet e të shkëmbehen territoret./Gazeta inFokus/

Related posts

Tregon Albin Kurti: Thaçi më tha hiqe taksën shkojmë bashkë në Uashington

admin

Koronavirusi, shkon në 21 numri i viktimave në Shqipëri

admin

BE-ja pritet të vendos hapjen e negociatave me Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë

admin

Kosovë, 10 pacientë në COVID-19 në gjendje të rëndë

admin

Gjykata Kushtetuese në Kosovë do ta shqyrtojë me urgjencë çështjen e dekretit të presidentit

admin

Nga e hëna nis faza e dytë e lehtësimit të masave në Kosovë

admin