Krasniqi: Kjo ka qenë Qeveria me e paaftë e Kosovës

Shefi i Grupi Pralamentar të PDK-së, Memli Krasniqi edhe një herë ka bërë të ditur se do të votoi për rrëzimin e Qeverisë Kurti.

Krasniqi gjatë fjalës së tij hyrse ka thënë se jo vetëm se kanë qëllim si opozit të ia shkurtojë jetën Qeverisë por sipas tij kjo ka qënë një ndër Qeverit më të paafata.

“Kjo ka qenë Qeveria me e pafatë dhe më e cakorduar e Kosovës”, ka thënë ai./Gazeta inFokus

Related posts

Daçiq: Rusia do ta mbështesë çdo zgjidhje për Kosovën që është në interes të Serbisë

admin

Veseli iu përgjigj ftesës së Thaçit për konsultime për formimin e qeverisë së re të Kosovës

admin

Hoxha: SHBA demantoi kryeministrin e shkarkuar që vazhdimisht mashtroi

admin

Kuçi: Përgjegjësinë më të madhe për vdekjen e 26 vjeçarit, e ka ministri Vitia!

admin

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë: Reciprociteti ndaj Serbisë është në dëm të Kosovës

admin

Javë konsultimesh, Thaçi pritet t’i ftojë në takim liderët politikë

admin